top1.jpg
12.jpg
Szukaj na stronie
baner-spacer2.png

Adres:
ul. Kaziemierza Wielkiego 21 89-100 Nakło nad Notecią
Tel:
52- 321-61-79
grafika
Załączniki:
Nakielska Liga Pływania - cz. 2 - podsumowanie
07.12.2015 / redaktor9   

Dnia 29 listopada 2015 roku w pływalni Naquarius w Nakle odbyły się kolejne zawody pływackie w ramach Nakielskiej Ligi Pływania. Do drugiego cyklu zgłosiło się 166 zawodników szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy rywalizowali na dystansie 50m stylem grzbietowym, dowolnym oraz klasycznym. 

Zawody miały na celu popularyzację pływania oraz dawały możliwość sprawdzenie swoich umiejętności pływackich. Liczne zgromadzona publiczność wspierała mocno zawodników, którzy w wielu przypadkach uzyskiwali rekordy życiowe. Osiągnięte wyniki świadczą o coraz wyższym poziomie sprawności uczniów i zaangażowaniu w nauczenie pływania nauczycieli i instruktorów.  W zawodach startowali zawodnicy z całego powiatu nakielskiego oraz dwa zaproszone ośrodki szkoleniowe tj. Sokół Barcin oraz Szkoła Pływania Bajerswim.

Dodatkową atrakcją zawodów były wyścigi sztafetowe 4 x 50m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiły sztafety Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4,  Sekcji Pływackiej Sokół Barcin, Szkoły Pływania Bajerswim oraz reprezentacja Powiatu Nakielskiego.

Wyniki sztafetowych wyścigów szkół podstawowych:

Dziewczęta:

I miejsce: Sokół Barcin

II miejsce: Powiat nakielski

III miejsce: SP nr 2 Nakło

IV miejsce: SP nr 4 Nakło

Chłopcy:

I miejsce:  SP nr 4 Nakło

II miejsce: Sokół Barcin

III miejsce:  Powiat Nakielski

IV miejsce: Bajerswim

V miejsce: SP nr 2 Nakło

Organizatorem zawodów był UKS Krzywousty wraz z Krytą Pływalnią Naquarius przy wsparciu UMiG w Nakle nad Notecią w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych. Słowa podziękowania organizatorzy kierują do wszystkich osób i firm zaangażowanych w przeprowadzenie zawodów, którzy nieodpłatnie poświęcają swój czas na rozwój nakielskiego pływania. Zawody przeprowadzili sędziowie PZP, instruktorzy pływania, nauczyciele wf oraz zaangażowani rodzice. Dziękujemy również Panu Sebastianowi Rosenau, który wspiera nas nagłośnieniem i zapewnia oprawę muzyczną.

Gratulujemy osiągniętych rezultatów i zapraszamy na ostatnią edycję zawodów, która odbędzie się 20 grudnia o godz. 9.00.

Wyniki wszystkich zawodników przedstawiają się następująco. -  załącznik pdf

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ