top1.jpg
12.jpg
Szukaj na stronie
baner-spacer2.png

Adres:
ul. Kaziemierza Wielkiego 21 89-100 Nakło nad Notecią
Tel:
52- 321-61-79
Zawody MIKOŁAJKI Z KUBUSIEM 2015
07.12.2015 / redaktor9   

Dnia 6 grudnia w nakielskiej pływalni Naquarius odbyły się zawody pływackie dla najmłodszych pn. „Mikołajki z Kubusiem”. W zawodach wzięły udział dzieci z rocznika 2006 i młodsze a rywalizacja odbywała się na dystansie 25m w trzech konkurencjach: stylu grzbietowym, stylu dowolnym oraz pływanie z deską na brzuchu. Organizatorem zawodów była Pływalnia Naquarius, UKS Krzywousty oraz instruktorzy pływania wraz z nauczycielami WF.

Celem zawodów była popularyzacja i upowszechnianie pływania, przegląd umiejętności pływacki w celu wyłonienia talentów pływackich oraz podsumowanie współpracy UKS Krzywousty z Grupą Maspex w zadaniu nauki i doskonalenia pływania. Dzięki realizacji projektu klubu sportowego pn. „Pływaj z Kubusiem” wszyscy uczestnicy otrzymali czepki pływackie i nagrody rzeczowe.  

Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba chętnych bo aż 167 zawodników i zawodniczek co świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu pływaniem. Swą obecność potwierdziły również dzieci z BOSiR w Barcinie, którzy wystawili kilkunastoosobową reprezentację. Najmłodszych pływaków, zaproszonych gości oraz rodziców przywitała Kierownik Nakielskiej Pływalni Pani Kamila Jerzakowska. Nad sprawną organizacją i przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, która składała się z sędziów PZP, instruktorów pływania oraz nauczycieli WF z nakielskich szkół.

Licznie zapełnione trybuny nakielskiego basenu dopingowały wszystkich uczestników. Dala wielu młodych pływaków były to pierwsze zawody a osiągnięte rezultaty stały się ich życiowymi rekordami. Tego dnia nie było przegranych a każdy uczestnik otrzymał medal oraz przygotowaną przez pozyskanych sponsorów paczkę. Organizatorzy wyróżnili dodatkowo w każdej konkurencji najlepszą zawodniczkę i zawodnika.

Wyniki zawodow:

25m stylem grzbietowy dziewcząt:

I miejsce – Iga Siewkowska: 24,31

II miejsce – Oliwia Stempowska: 24,53

III miejsce  - Iga Plichcińska: 25,57

25m stylem grzbietowy chłopców:

I miejsce – Franciszek Okoniewski: 24,11

II miejsce – Marcel Lewandowski: 24,19

III miejsce – Miłosz Daniel: 26,03

25m stylem dowolnym dziewcząt:

I miejsce – Małgorzata Kamińska: 23,43

II miejsce – Lena Latzka: 23,74

III miejsce – Jagoda Jendrzejewska: 25,80

25m stylem dowolnym chłopców:

I miejsce – Jan Trela: 18,70

II miejsce – Nicolas Łusiak: 19,07

III miejsce – Dominik Kalisz: 19,80

25m z deską na brzuchu dziewcząt:

I miejsce – Maja Dubkowska: 37,60

II miejsce – Agata Błaszak: 42,28

III miejsce – Oliwia Rusin: 46,49

25m z deska na brzuchu chłopców:

I miejsce – Jan Kauc: 36,77

II miejsce – Oliwier Kabaciński: 39,83

III miejsce – Szymon Poskrop 44,17

Organizatorzy zawodów ponadto wyróżnili najmłodszą zawodniczkę, którą była 4 letnia Alicja Ozdyk oraz najmłodszego zawodnika 5 letniego Mateusza Klawińskiego. Pamiątkowe medale oraz nagrody wszystkim uczestnikom wręczali Kierownik Krytej Pływalni Pani Kamila Jerzakowska, Prezes BOSiR w Barcinie Pani Beata Gaik – Mazurek oraz Dyrektor SP nr 4 w Nakle Tomasz Rompalski.

Słowa podziękowania kierujemy do ludzi zaangażowanych w rozwój pływania oraz wszystkich, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji. Dziękujemy sędziom PZP, nauczycielom wychowania fizycznego nakielskich szkół, instruktorom pływania, UKS Krzywousty z Nakła oraz Panu Sebastianowi Rosenau, który zadbał o oprawę muzyczną i nagłośnienie zawodów. Nagrody ufundowali: Grupa MASPEX, Kubuś, Pływalnia Naquarius, Stajnia Wystep, ABC Reklamy, Gotix Zamość.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ