top1.jpg
12.jpg
Szukaj na stronie
baner-spacer2.png

Adres:
ul. Kaziemierza Wielkiego 21 89-100 Nakło nad Notecią
Tel:
52- 321-61-79
Grand Prix 3 Basenów (1)
26.09.2016 / redaktor9   

Dnia 25 września 2016 roku na nakielskiej pływalni Naquarius odbyły się zawody w ramach Grand Prix 3 Basenów. Pływackie wyścigi odbywają się w ramach porozumienia trzech klubów pływackich z Nakła, Mogilna i Barcina. Zawodnicy rywalizują na dystansie 50m w czterech kategoriach wiekowych w stylu motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Dodatkową konkurencją są wyścigi sztafet. Zawody odbyły się już po raz piąty, ale pierwszy na naszej pływalni. Inauguracja imprezy w tym roku odbyła się 27 lutego w Barcinie a zakończenie planowane jest na 16 października w Nakle nad Notecią. Zawodnicy biorą udział w sześciu cyklach Grand Prix i poza rywalizacją o medale biorą udział w klasyfikacji punktowej do której zaliczane są im najlepsze  cztery wyniki. Na zakończenie ligi najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych otrzymają pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty, który przy współpracy z Pływalnią Naquarius, instruktorami, sędziami PZP, rodzicami i nauczycielami przeprowadził wyścigi pływackie. Do dzisiejszych zawodów zgłoszonych zostało 109 pływaków, którzy w 39 wyścigach rywalizowali o medale. Dla zawodników z Nakła był to bardzo emocjonujący dzień, który zaowocował wieloma rekordami życiowymi. Pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Krzywousty łącznie wywalczyli dzisiaj 12 złotych, 13 srebrnych i 8 brązowych medali. Padło wiele rekordów a licznie zgromadzona publiczność głośno dopingowała zawodników. Najwięcej emocji przyniosły wyścigi sztafet, w których nakielscy pływacy wywalczyli drugie miejsca po bardzo wyrównanej walce z zawodnikami z UKS Orka Mogilno.

Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty kieruje słowa podziękowania do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów. Wyrazy uznania dla sędziów PZP, instruktorów, trenerów i rodziców, którzy nieodpłatnie pomogli w organizacji Grand Prix 3 Basenów. Informujemy jednocześnie, że ostatnie zawody w tym roku w ramach Grand Prix 3 basenów odbędą się na naszej pływalni dnia 16.10.2016roku w godzinach od 9.00 do 12.00. Medale, puchary i dyplomy UKS Krzywousty zakupił ze środków UMiG w Nakle nad Notecią w ramach konkursów dla organizacji pozarządowych.

Wszystkie wyniki z poprzednich zawodów można znaleźć na http://uks.naklo.pl/

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ