Drukarka fiskalna online

Co to jest drukarka fiskalna online?
Drukarka fiskalna jest elementem kasy fiskalnej online niezbędnym do wystawiania dokumentów handlowych (paragonów).

Jest to urządzenie działające internetowo , które można podłączyć do oprogramowania kasowego i może być używane przez dowolne zintegrowane urządzenie używane w punkcie sprzedaży.

Zgłoszenie elektroniczne to sposób przekazywania opłat do Urzędu Skarbowego przez każdy punkt sprzedaży, za pomocą rejestratora elektronicznego lub serwera. W szczególności, aby zachować zgodność z obowiązującymi przepisami, ci, którzy posiadają mniej niż 3 stanowiska pracy w jednym punkcie sprzedaży, przystosowali się do elektronicznego rejestratora wyposażonego w oprogramowanie pośredniczące, narzędzie, które w czasie rzeczywistym przekazuje dane do Urzędu Skarbowego.

W porównaniu do tradycyjnych drukarek i kas fiskalnych drukarka fiskalna online wystawia dokument handlowy zastępując paragony i rachunki. Klienci otrzymują dokument handlowy, który zawiera dane dotyczące dokonanego zakupu, natomiast handlowcy muszą przekazywać drogą elektroniczną transakcje przeprowadzone w ciągu dnia i przechowywane elektronicznie.

Logikę działania kasy fiskalnej online można określić jako niezwykle intuicyjną. Jej wizytówką jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Powód?

Po codziennym zamknięciu kasy rejestrator cyfrowy przystępuje do przetwarzania danych, które były przechowywane przez cały dzień roboczy.
Po przetworzeniu dane są przechowywane i zabezpieczane w celu zapewnienia ich autentyczności. Na koniec przechodzimy do składania elektronicznego, którego jedynym odbiorcą jest Urząd Skarbowy.

Zobacz jak działa kasa fiskalna z wagą

Wysyłanie płatności drogą elektroniczną to procedura szybka, dostępna dla każdego, bezpieczna i bez miejsca na błędy. Na tym jednak nie kończą się wymienione przed chwilą zalety.
Zalety korzystania z drukarki fiskalnej online:
Natychmiastowa i bezpośrednia komunikacja z Urzędem Skarbowym.
Pożegnanie z paragonem papierowym: celem paragonu papierowego było udowodnienie gwarancji zakupu. Taką rolę w dzisiejszych czasach spełnia w ten sam sposób paragon elektroniczny.
Całkowity brak zagrożeń związanych z możliwą utratą dokumentów oraz błędami, które w przeszłości niejednokrotnie wystąpiły podczas przesyłania danych.
Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.