Jak płacić kartą kredytową?

Kartę kredytową można wykorzystać do płacenia:

  • za zakupy internetowe
  • w sklepie stacjonarnym
  • za różnego rodzaju usługi

Środki dostępne na karcie mogą być również wypłacane w gotówce z bankomatów lub placówkach stacjonarnych. W ramach rachunku osobistego w banku wydawane są karty debetowe. Nie różnią się one wizualnie od kredytowych, ale są ściśle powiązane z kontem. Korzystając z karty debetowej dysponujemy zawsze własnymi środków zgromadzonymi na osobistym rachunku. Jeżeli zaś używasz karty kredytowej płacisz pieniędzmi pożyczonymi od banku w ramach przyznanego Ci limitu. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jak płacić kartą kredytową!
Jak uniknąć odsetek z tytułu korzystania z karty kredytowej?

Każdy posiadacz karty kredytowej musi zwrócić szczególną uwagę na ustalony harmonogram, w którym będą zawarte odsetki. Jeśli spłacisz całość zadłużenia wykazanego przez bank w określonym czasie, wówczas nie zapłacisz żadnych odsetek od kredytu. Pamiętaj jedynie, że tyczy się to wyłącznie transakcji bezgotówkowych i nie obejmuje wypłacania gotówki z bankomatów. Z limitu karty kredytowej możesz korzystać od pierwszego do ostatniego dnia okresu rozliczeniowego. Ostatniego dnia okresu rozliczeniowego bank wygeneruje zestawienie transakcji i przedstawi Ci bieżące zadłużenie na karcie.

Przeczytaj więcej: prosta kasa fiskalna

Okres bezodsetkowy
Okres bezodsetkowy jest czasem na całkowitą spłatę zadłużenia i wynosi zwykle 20 dodatkowych dni po okresie rozliczeniowym.

Płacenie kartą kredytową
Zanim zdecydujesz się na kartę kredytową powinieneś wiedzieć, że wiele banków dolicza do transakcji gotówkowych dodatkową prowizję, która często jest dla Ciebie nieopłacalna. Karta kredytowa może być wykorzystana przede wszystkim do:

  • zakupów internetowych
  • zakupów w sklepie stacjonarnym

Płacimy nią tak samo, jak kartą debetową, sprawdzając saldo w aplikacji mobilnej lub w serwisie transakcyjnym na innym urządzeniu.
Jeżeli nie masz środków na spłatę całego zadłużenia możesz wpłacić minimalną kwotę, ale wówczas wkraczasz w okres odsetkowy i wtedy zacznie być naliczane oprocentowanie. Karta kredytowa nie jest dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które mają problemy z płynnością finansową lub mają nieregularne dochody.