top1.jpg
logo.png
Szukaj na stronie
baner-spacer2.png

Adres:
ul. Kaziemierza Wielkiego 21 89-100 Nakło nad Notecią
Tel:
52- 321-61-79
grafika
Powiązane galerie:
Nakielska Liga Pływania - cz. 1 - podsumowanie
26.10.2015 / redaktor9   

NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA

 

Dnia 25 października na nakielskiej Pływalni Naquarius odbyła się druga edycja Nakielskiej Ligi Pływania. Organizatorem zawodów był UKS „Krzywousty” w Nakle przy współpracy z pływalnią Naquarius, instruktorami i nauczycielami wychowania fizycznego.

Celem zawodów była popularyzacja pływania jako czynnej formy rekreacji sportowej, sprawdzenie umiejętności pływackich uczestników oraz promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Dzisiejsza rywalizacja w wodzie odbywała się w sześciu kategoriach wiekowych w pięciu stylach pływackich. Uczestnicy zmagali się na dystansie 50m w stylu motylkowym, grzbietowym, dowolnym i klasycznym oraz 100m stylem zmiennym.  Łącznie zgłoszonych do zawodów było 155 zawodników a osiągnięte wyniki sportowe świadczą o coraz wyższym poziomie sprawności dzieci i młodzieży. W zawodach zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych reprezentujących prawie wszystkie gminy powiatu nakielskiego oraz zaproszony Klub Pływacki „Sokół” z Barcina.

Organizatorzy kierują słowa podziękowania do wszystkich zaangażowanych w organizację zawodów. Dziękujemy za oprawę muzyczna i nagłośnienie Panu Sebastianowi Rosenau, wszystkim nauczycielom, sędziom PZP, instruktorom pływania oraz zaangażowanym rodzicom.

Nakielska Liga Pływania odbyła się dzięki wsparciu UMiG w Nakle nad Notecią dla UKS Krzywousty w ramach projektów dla organizacji pozarządowych. Licznie zgromadzona publiczność, która żywo reagowała podczas zawodów jest dowodem na niesłabnącą popularność pływania a osiągane wyniki dobrze rokują na przyszłość tego sportu w Nakle nad Notecią.

 

Wyniki wszystkich uczestników w załączonym pliku pdf

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ