top1.jpg
12.jpg
Szukaj na stronie
baner-spacer2.png

Adres:
ul. Kaziemierza Wielkiego 21 89-100 Nakło nad Notecią
Tel:
52- 321-61-79
grafika
Załączniki:
Nakielska Liga Pływania 2016 III
25.10.2016 / redaktor9   

Dnia 23.10.2016 roku na Krytej Pływalni  „Naquarius” rozpoczęły się zawody pn. Nakielska Liga Pływania. Zawody po raz trzeci organizuje Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty, którego wspiera Pływalnia Naquarius, nauczyciele, instruktorzy, sędziowie PZP oraz rodzice.

Tegoroczna edycja zawodów pływackich rozpoczęła się od rekordowej ilości zgłoszonych zawodników. Do startu przystąpiło 125 pływaków, którzy rywalizowali na dystansie 50m w 4 kategoriach wiekowych w stylu motylkowym, klasycznym, grzbietowym i dowolnym.

Celem zawodów poza popularyzacją nakielskiego pływania jest przegląd sportowych umiejętności dzieci i młodzieży oraz wyłonienie najzdolniejszych zawodników. Nakielską Ligę Pływania  zaplanowano na trzy oddzielne cykle, w których zawodnicy rywalizować będą indywidualnie oraz za najlepsze starty klasyfikowani będą wg punktacji FINA. Zawody zakończą się w grudniu.

Niedzielne ranek na nakielskiej pływalni pokazał pełnie zainteresowania pływaniem w Nakle. Przy pełnych trybunach podziwialiśmy wile ciekawych wyścigów, podczas których padały rekordy życiowe. Do zawodów przystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wielu od 8 do 17 lat z powiatu nakielskiego. Łącznie odbyło się 50 wyścigów.

Uczniowski Klub Sportowy Krzywousty słowa podziękowania kieruje do wszystkich zaangażowanych osób, które przyczyniły się do organizacji zawodów. Dziękujemy nauczycielom szkół, instruktorom, trenerom isędziom PZP, którzy przeprowadzili zawody i licznie zgłosili swoich uczniów. Panu Tomaszowi Miniszewskiemu i Pani Katarzynie Tomyślak za sprawną organizację techniczną zawodów, Panu Sebastianowi Rosenau za oprawę muzyczną, Panu Dariuszowi Górzyńskiemu za fotograficzną relację,  oraz wszystkim, których wsparcie mieliśmy. 

Zawody zorganizowano w ramach realizacji projektu Uczniowskiego Klubu Sportowego Krzywousty pn. PO KOLEJNE ŻYCIOWE REKORDY - NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA 2016, który otrzymał wsparcie finansowe z UMiG w Nakle nad Notecią. Patronem medialnym zawodów jest Radio Nakło.

Szczegółowe wyniki zawodów - w załączniku.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ